قیمت اکستروژن آلومینیوم

قیمت اکستروژن آلومینیوم

قیمت ورق آلومینیوم

اکستروژن روشی است که برای تغییر شکل مواد به منظور کاهش ضخامت و سطح مقطع آن‌ها استفاده می شود که در نتیجه آن، قطعاتی با سطح مقطع صاف و عمودی تولید می‌شوند. اکستروژن آلومینیوم روشی است که با آن پروفیل آلومینیوم تولید می کنند و کاربردهای گوناگون دارد. ویژگی منحصر به فرد آلومینیوم مانند قابلیت شکل پذیری آن، ماشین‌کاری و ریخته‌گری آن را تسهیل کرده است. در نتیجه محصول نهایی در مقایسه با سایر فلزات از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. برای ایجاد تغییرات دلخواه بیشتر بر روی قطعات اکسترود شده، می‌توان کارهای جانبی در حین فرایند به آن اعمال کرد. برای مثال می توان به وسیله پین ها یا سنبه های سوراخ زنی، قسمت های توخالی داخلی را ایجاد کرد. پس از اتمام فرایند اکستروژن، می توان اعمالی مانند تنظیم رنگ و بافت، میزان براقی و آندکاری یا رنگ آمیزی یا آبکاری آلومینیومانجام داد. شرکت آلوم آنلاین یکی از بهترین شرکت ها در زمینه خرید و فروش ورق آلومینیوم و محصولات آلومینیومی می باشد. جهت خرید و اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم برای تولید آلومینیوم اکسترود شده با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید. 02133115500

 

قیمت اکستروژن آلومینیوم
قیمت اکستروژن آلومینیوم

مراحل اکستروژن آلومینیوم

ابتدا قالب اکستروژن آلومینیوم طراحی و ساخته شده، سپس بیلت آلومینیوم تا دمای ۴۲۶–۴۹۶ درجه سانتیگراد رسانده می شود. پس از آن بیلت آلومینیوم را به دستگاه لودر انتقال داده و در این حین از مواد روان کننده استفاده می کنیم تا مانع از چسبیدن بیلت به دستگاه شود. در مرحله بعد با استفاده از پرس، فشار زیادی را به بیلت وارد می کنیم تا شمش آلومینیوم با فشار از از قالب عبور کند. پس از آن از نیتروژن مایع یا گاز  استفاده می کنیم تا مانع از ایجاد اکسید شده و طول عمر قالب افزایش یابد. در مرحله بعد قطعه اکسترود شده را خارج کرده و به وسیله فن های قرار گرفته روی میز خنک کاری، قطعه تازه تولید شده را خنک می کنیم. در مرحله آخر می توان با ایجاد حفره، تنظیم رنگ، روشنایی و رنگ کاری قطعه را سفارشی سازی کرد.

کاربرد آلومینیوم اکسترود شده

پروفیل های آلومینیوم اکسترود شده کاربردهای زیادی دارند. از این پروفیل‌ها می‌توان در انواع قوطی ها، ریل‌ها، اجزای قاب بندی، پیچ و مهره، لولاها و المان های طراحی دکوراسیون استفاده کرد. پروفیل های آلومینیوم اغلب به عنوان گزینه جایگزین فولاد، چوب، پلاستیک و مس استفاده می‌شوند زیرا آلومینیوم به نسبت سایر مواد دارای ویژگی های برتری می باشد. این پروفیل ها در صنایع الکترونیکی نیز استفاده می شوند زیرا رسانایی الکتریکی و گرمایی بالایی دارند. همچنین به دلیل وزن سبک و استحکام بالا در صنایع خودروسازی و به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی در صنایع دریایی استفاده می شوند.

قیمت اکستروژن آلومینیوم
قیمت اکستروژن آلومینیوم

انواع اکستروژن آلومینیوم

اکستروژن مستقیم معمول ترین روش اکستروژن آلومینیوم است. در این روش بیلت درون یک محفظه قرار می گیرد و قالب ثابت است. سپس بیلت توسط فشار پیستون به درون قالب رانده می شود. عیب روش مستقیم نسبت به روش غیر مستقیم این است که در ابتدای فرایند نیروی بیشتری برای حرکت بیلت مورد نیاز است.

اکستروژن غیر مستقیم مزایای بسیاری دارد. در این روش بیلت و محفظه آن به سمت قالب که ثابت است، حرکت می کنند و جهت حرکت پیستون و محصول مخالف با یکدیگر است. در این روش نسبت به روش غیر مستقیم، نیروی اصطکاک بین بیلت و محفظه کاهش می یابد بنابراین بیلت هایی با طول بیشتر را می توان اکسترود کرد و احتمال ایجاد ترک و عیب در محصول بسیار پایین است.

سوالات متداول

بهترین آلومینیوم اکسترود شده را از کجا می توان تهیه کرد؟

فروشگاه آلوم آنلاین با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت، ارائه دهنده ورق آلومینیومی و محصولات آن می باشد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت های به روز بازار با همکاران ما تماس بگیرید. 02133115500 و جهت خرید حضوری به تهران ،خیابان پامنار ، نرسیده به منار،شماره 197/2 و شعبه دوم واقع در آزادگان ورودی احمدآباد مستوفی نبش گلستان7 مراجعه کنید.

کاربرد آلومینیوم اکسترود شده چیست؟

پروفیل های آلومینیوم اکسترود شده در صنایع الکترونیکی، صنایع خوردو سازی، صنایع دریایی و تولید انواع قوطی ها، ریل‌ها، اجزای قاب بندی، پیچ و مهره، لولاها و المان های طراحی دکوراسیون استفاده می شوند.

آلومینیوم اکسترود شده را با چه قیمتی می توان تهیه کرد؟

به دلیل نوسانات قیمت بازار ، جهت اطلاع از قیمت آلومینیوم اکسترود شده می توانید با کارشناسان آلوم آنلاین تماس بگیرید. 02133115500

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *