بیلت آلومینیوم

بیلت آلومینیوم

بیلت آلومینیوم چیست؟

بیلت آلومینیومی نوعی شمش آلومینیومی است که جزو محصولات نیمه ساخته ریخته گری آلومینیوم محسوب می‌شود و اغلب در صنایع اکستروژن کاربرد دارند و بر اساس سفارش مشتریان در انواع گروه‌های آلیاژی و قطرهای مختلف تولید میشود.

بیلت یک بلوک جامد از آلومینیوم (یا هر ماده ای) است که اندازه آن بستگی به اندازه قطعه مورد نظر شما دارد. هر چه قسمت مورد نظر بزرگتر باشد، بیلت بزرگتر است. برخلاف ریخته‌گری، قطعات بیلت با برداشتن مواد اضافی از شمش ایجاد می‌شوند، اساساً این قطعه از آلومینیوم جامد تراشیده شده است.

بیلت آلومینیوم
بیلت آلومینیوم

 

بیلت اکستروژن الومینیومی

اکستروژن فرآیند شکل دادن به شکل خاصی از آلومینیوم (معمولاً بیلت نامیده می‌شود) با گرم کردن و قالب گیری آن است. قالب به شکل دلخواه از قبل آماده شده و به دستگاه اکستروژن متصل می‌شود. سپس بیلت آلومینیومی از طریق دستگاه اکستروژن رانده می‌شود و شکل قالب را به خود می‌گیرد. اکستروژن آلومینیوم را می‌توان با فشردن لوله خمیر دندان مقایسه کرد که در نتیجه خمیر فشرده شده شکل سوراخ درب را به خود می‌گیرد.

آلیاژ‌های آلومینیوم ریخته گری

آلیاژهای ریختگی آلومینیوم از ذوب آلومینیوم خالص و ترکیب آن با فلزات دیگر در حالت مایع ساخته می‌شوند. سپس مخلوط را در قالب ماسه، ریخته می‌شود. پس از انجماد، فلز از قالب خارج می‌شود. در این مرحله یا به شکل نهایی است یا به صورت بیلت یا شمش برای پردازش بیشتر.

آلیاژها بر اساس مقدار و نوع فلزات آلیاژی طبقه بندی و نامگذاری می‌شوند. نامگذاری AA برای این آلیاژها به شکل چهار رقم است که عدد سوم و چهارم با یک نقطه اعشار از هم جدا شده اند که به شکل زیر است (XXX.X).

رقم اول فلزات آلیاژی اولیه برای هر آلیاژ آلومینیوم را به شما می‌گوید و مهم ترین رقم است. می‌توانید از آن برای تمایز بین “سری” یا “گرید” آلیاژهای مختلف استفاده کنید.

به عنوان مثال، تمام آلیاژهای آلومینیومی که با 2 شروع می‌شوند به عنوان آلیاژهای سری 2xx.x یا آلیاژهای درجه 2xx.x شناخته می‌شوند. این رقم می‌تواند هر عددی را از 1 تا 8 بگیرد، به جز عدد 6 که برای آلیاژهای ریخته گری استفاده نمی شود.

ریخته گری بیلت آلومینیوم

در این روش فلز مذاب از طریق سیستم انتقال و توزیع جریان می یابد.سیستم های ریخته گری دارای ویژگی های منحصر به فردی برای آلیاژ های سری 2000 و 7000 در برابر سایر روش های دیگر ریخته گری می باشد. قابلیت تولید شمش آلومینیوم , قابلیت ریختگی با سرعت های مختلف , کاهش ترک در آلیاژ های سخت , انتقال مواد مذاب با دمای نسبتا کم و با سرعتی بسیار کم و حداقل جدایش فلز از جمله مزایای استفاده از این روش می باشد.

متغییر های اصلی ریخته گری همچون دمای ریخت , سرعت ریخته گری , نوع قالب , سرفلز و سرعت جریان آب بر کارایی محصول تولیدی بسیار موثر می باشد. نحوه سرد کردن بیلت های الومینیومی پس از همگن سازی بسیار مهم می باشد.

بیلت آلومینیوم
بیلت آلومینیوم

دمای ریخت بیلت الومینیوم

دمای فلز مذاب در کوره ها بایستی تا حد امکان پایین باشد تا از تجمع گاز و ایجاد اکسید جلوگیری شود. فلز در دمای بالای لیکوئیدوس در واحد ریخته گری 280 درجه برسد.

قیمت بیلت الومینیوم

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت بیلت الومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

دیگر محصولات آلوم آنلاین

ورق آلومینیوم رنگی

ورق آلومینیوم امباس

ورق آلومینیوم امباس

سخن پایانی

برای مشاوره و اطلاع از قیمت بیلت الومینیوم، ورق آلومینیوم دیگر محصولات ما مثل: کویل آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

سوالات متداول

بیلت آلومینیوم چیست؟

بیلت آلومینیومی نوعی شمش آلومینیومی است که جزو محصولات نیمه ساخته ریخته گری آلومینیوم محسوب می‌شود و اغلب در صنایع اکستروژن کاربرد دارند و بر اساس سفارش مشتریان در انواع گروه‌های آلیاژی و در قطرهای مختلف تولید میشود.

قیمت بیلت آلومینیوم چقدر است؟

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت بیلت آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
بیلت آلومینیوم
فهرست مطالب

مطالب مرتبط

شماره های تماس

3 پاسخ به “بیلت آلومینیوم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *