پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم چیست؟

پروفیل‌های آلومینیوم از قسمت‌های اصلی در ساخت نماهای آلومینیومی , درب و پنجره آلومینیومی که از ذوب شمش های الومینیوم و تبدیل آن به بیلت آلومینیوم به دست می‌آید. این محصولات الومینیومی به جهت استفاده در ساخت سازه‌ها , ماشین آلات و سایر محصولات تولید و به کاربرده می‌شوند. سبکی و انعطاف پذیری همچنین استحکام بالا از اصلی ترین نقاط قوت این محصولات هستند. پروفیل آلمینیوم در سه نوع ساده , ترمال بریک و چوبی  و به سه صورت صنعتی , ساختمانی و اختصاصی تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

پروفیل آلومینیوم یک راه حل مناسب برای کارهای ساخت و ساز ساختمانی می باشد. با استفاده از پروفیل های آلومینیوم با استحکام بالا ، هر نوع سازه صنعتی را می توان به طور منظم و سریع و بدون نیاز به عملیات سطح اضافی مونتاژ کرد.

به لطف پروفیل آنودایز شده که باعث می شود پروفیل های آلومینیوم ظاهر ظریف خود را حفظ کنند، خوردگی شانس زیادی ندارد. این امر نیاز به اعمال حفاظت در برابر خوردگی و انجام تعمیر و نگهداری منظم را حذف می کند – یک مزیت واضح نسبت به فولاد است.

قیمت پروفیل آلومینیوم

قیمت پروفیل آلومینیوم یکی از عوامل مهمی است که در هنگام خرید این محصول باید به آن توجه کرد. عوامل متعددی بر قیمت پروفیل آلومینیوم تأثیر می‌گذارند، از جمله جنس، کیفیت، برند، میزان عرضه و تقاضا، و نرخ ارز. برای دریافت مشاوره و خرید مناسب پروفیل آلومینیوم، می‌توانید با کارشناسان و مشاوران آلوم آنلاین تماس بگیرید. آنها می‌توانند شما را در انتخاب پروفیل آلومینیوم مناسب با نیازهای شما راهنمایی کنند.

خرید پروفیل آلومینیوم شیاردار

پروفیل آلومینیوم
پروفیل آلومینیوم

جهت اطلاع از قیمت عمده پروفیل آلومینیوم و خرید عمده پروفیل آلومینیوم و خرید و فروش انواع ورق آلومینیوم می‌توانید با کارشناسان ما از طریق شماره تماس‌ 02133115500 در ارتباط بوده و ثبت سفارش خود را انجام دهید. پروفیل آلومینیوم اکستروژن آلومینیوم نیز نامیده‌ می‌شود. اکستروژن فرآیندی است که یک شمش آلومینیومی گرم شده را از طریق یک قالب با سطح مقطع مورد نظر عبور‌ می‌دهد.

پروفیل تشکیل شده سبک وزن، قوی و مقاوم در برابر خوردگی است و شکل آن درست مانند دهانه قالب است. به طور کلی، قالب از فولاد مقاوم یا کاربید سیمانی ساخته شده است. دو نوع روش مرسوم برای اکسترود کردن آلومینیوم وجود دارد، اکستروژن مستقیم (همان اکستروژن فوروارد) و اکستروژن غیر مستقیم (همان اکستروژن به عقب).

و روش‌های مختلفی برای طبقه بندی پروفیل آلومینیومی وجود دارد. با توجه به مواد آلومینیومی، پروفیل آلومینیوم را‌ می‌توان به عنوان پروفیل آلومینیوم 1100، پروفیل آلومینیوم 6061، پروفیل آلومینیوم 6063 طبقه بندی کرد. با توجه به کاربردهای مختلف‌ می‌توان آن را به عنوان پروفیل آلومینیومی معماری، پروفیل آلومینیوم صنعتی و غیره طبقه بندی کرد.

3 پروفیل آلومینیوم پرطرفدار

بسته به کاربرد، انواع پروفیل الومینیومی‌ می‌تواند بسیار متفاوت باشد. پروفیل‌ها یا مقاطع عرضی‌ می‌توانند ضخامت‌های متنوعی داشته باشند، که در ارائه فرم یا عملکرد به یک ساختار خاص نیز بسیار مهم است. تولید کنندگان از استفاده از مواد آلومینیوم در تولید پروفیل عمدتاً به دلیل خواص بسیار آن لذت زیادی برده اند. این انعطاف پذیر، سبک وزن و بسیار متنوع است. همچنین گزینه‌ای کم هزینه برای افزودن دوام و فونداسیون به یک سازه ارائه‌ می‌دهد.

پروفیل‌های آلومینیمی معمولاً از طریق اکستروژن فلزی ساخته‌ می‌شوند. این شامل عبور یک شمش آلومینیومی به قالب ابزاری است که دارای سطح مقطع خاص است. محصول اکسترود شده به دست آمده‌ می‌تواند در قطعات کوچک از نسخه‌های درازتر تولید شود، زیرا هر دو امکان پذیر است. با در نظر گرفتن این موضوع،‌ می‌توان گفت که انواع پروفیل‌های آلومینیومی محصول فرآیند اکستروژن هستند.

 • پروفیل‌های توخالی
 • پروفیل‌های جامد
 • نمایه‌های انتهای باز

نمایه توخالی

پروفیل‌های توخالی آنهایی هستند که دارای سطح مقطع حداقل یک حفره بسته هستند.

پروفایل جامد

پروفیل‌های الومینیومی جامد حفره بسته ندارند.

پروفیل‌های جامد دارای یک یا چند سوراخ هستند و برای ساخت اکستروژن‌های بدون حفره در نظر گرفته شده اند.

پروفیل‌های نیمه بسته

پروفیل‌های توخالی آلومینیومی شامل، پروفیل‌هایی با حفره‌های به اصطلاح نیمه بسته (نیمه باز)‌ می‌باشد. اغلب پروفیل‌های این نوع را نیمه بسته (نیمه باز)‌ می‌نامند. آنها حفره نیمه بسته هستند، به عنوان مثال، دایره یا مستطیل، با ورودی به آن از یک طرف.

مزایای پروفیل آلومینیوم

هنگام استفاده از پروفیل های آلومینیومی در فرایند ساختمان سازی ، فقط به مراحل ماشینکاری و مونتاژ ساده نیاز است، مانند اره کردن، سوراخ کردن، بستن پیچ، گیره یا برش.  ماشینکاری پروفیل های الومینیمی به طیف وسیعی از ماشین آلات نیاز ندارد. بنابراین، شرکت‌های صنعتی که از پروفیل‌های آلومینیومی استفاده می‌کنند، کاملاً تحت کنترل هستند، زیرا زمان و کیفیت به ارائه‌دهندگان خارجی وابسته نیست.
پروفیل های آلومینیومی این محصول شامل خطوط 5 تا 12 سازگار متقابل و همچنین پروفیل های زاویه دار و مسطح خاص است. مجموعه ای جامع از لوازم جانبی منطبق، طیف فوق العاده ای از کاربردهای بالقوه را باز می کند.

پروفیل‌های آلومینیوم صنعتی پروفیل‌هایی از ورق آلومینیوم هستند که با فرآیند وادار کردن آن به جریان از طریق یک دهانه شکل در قالب از پیش طراحی شده شکل می‌گیرند. مواد اکسترود شده به صورت یک قطعه دراز با نمایه مشابه دهانه قالب ظاهر‌ می‌شود. این به طور گسترده در بسیاری از مناطق صنعتی استفاده‌ می‌شود، دارای مزایای زیر است:

 • ماشینکاری و ساخت آسان
 • زندگی طولانی
 • مقاومت در برابر خوردگی عالی
 • طیف گسترده‌ای از هندسه ممکن است
 • هزینه مواد اولیه کمتر است
 • قابل بازیافت ابدی
 • ظاهر خوب،‌ می‌تواند سطح با رنگ‌های مختلف درمان شود
 • خواص مکانیکی خوب

 

پروفیل آلومینیوم
پروفیل آلومینیوم

آلیاژهای پروفیل الومینیوم

پروفیل‌های الومینیوم اکسترود شده را‌ می‌توان از تعداد زیادی آلیاژ در حالت‌های مختلف به منظور برآورده ساختن نیازهای زمینه‌های مختلف کاربردی – از کالاهای خانگی گرفته تا وسایل نقلیه پرتاب فضایی، تولید کرد.

اساساً، از هر آلیاژ آلومینیومی قابل تغییر شکل (و حتی ریخته گری) به یک طریق یا دیگری‌ می‌توان یک پروفیل المینیوم را اکسترود کرد. با این حال، جریان فلز از طریق سوراخ‌ها و حفره‌های ماتریس در فشرده سازی دمای بالا نیاز به ویژگی‌های خاصی از جریان دارد، به طوری که فلز:

پر کردن تمام سوراخ‌های خروجی ماتریس با همان سرعت بالا،

من ریزساختار مورد نظر را ارائه‌ می‌کنم،

به استحکام و سایر خواص از پیش تعیین شده‌ می‌رسد،

شکل بهینه کیفیت سطح

دیگر محصولات آلوم آنلاین

ورق آلومینیوم 30-60 میل

ورق آلومینیوم 1050

ورق آلومینیوم 10 میل

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

سوالات متداول

پروفیل آلومینیومی چیست؟

پروفیل آلومینیوم اکستروژن آلومینیوم نیز نامیده‌ می‌شود. اکستروژن فرآیندی است که یک شمش آلومینیومی گرم شده را از طریق یک قالب با سطح مقطع مورد نظر عبور‌ می‌دهد. پروفیل تشکیل شده سبک وزن، قوی و مقاوم در برابر خوردگی است...

معرفی انواع پروفیل آلمینیوم ؟

• پروفیل‌های توخالی • پروفیل‌های جامد • نمایه‌های انتهای باز

قیمت پروفیل آلومینیوم چقدراست؟

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت پروفیل آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
پروفیل آلومینیوم
فهرست مطالب

مطالب مرتبط

شماره های تماس

6 پاسخ به “پروفیل آلومینیوم”

 1. سلام وقتتون بخیر فروش عمده پروفیل آلومینیوم برای شهرستان هم دارید؟ شرایطش به چه شکله؟

  • با سلام و وقت بخیر
   فروش عمده پروفیل آلومینیوم برای شهرستان نیز انجام می شود. جهت کسب اطلاع بیشتر و ثبت سفارش انواع محصولات آلومینیومی می توانید با شماره 02133115500 تماس بگیرید.

  • سلام وقت شما هم بخیر
   به علت نوسانات در بازار قیمت های روز با هم متفاوت است برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.
   شماره های تماس: 02133972293
   02156715210

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *