کویل آلومینیوم

کویل آلومینیوم

کویل آلومینیوم

یک عنصر مهم در تولید طیف وسیعی از محصولات صنعتی، تجاری و مصرفی کویل آلومینیوم است. سیستم های تهویه مطبوع، اتومبیل، هواپیما، مبلمان، اجزای ساختاری و بسیاری از محصولات دیگر می توانند شامل استفاده از کویل آلومینیومی باشند. “کویل آلومینیومی” اصطلاحی است که برای توصیف محصول خام فرآیند تولید ورق آلومینیوم استفاده می شود.

این فلز در صنایع مختلفی از جمله ساخت بدنه هواپیما، ساخت مخزن هواپیما، ساخت و ساز،در بسته بندی مواد غذایی مانند قوطی های نوشیدنی و … استفاده می شود.بهتر است کویل آلومینیوم درمجاورت محیط های مرطوب قرار نگیرد زیرا جابجایی از یک محیط با دمای پایین و بعد قرار گرفتن در یک محیط با دمای بالا مورد اکسید شدن قرار می گیرد.

نگهداری و حمل و نقل ورق های آلومینیومی کویل شده نسبت به بسیاری از ورق های منفرد روی هم راحت تر است. کویل های آلومینیوم برای عملیات های تولیدی، تولیدکنندگان فلز و سایر عملیات فلزکاری توسط تامین کنندگان آلومینیوم عرضه می شوند. هنگامی که یک سیم پیچ آلومینیومی به یک کارخانه فلزکاری می رسد، می تواند تحت هر نوع پردازش قرار گیرد. آلومینیوم کویل شده را می توان مهر، حکاکی، برش، جوش، خم و به سایر محصولات فلزی چسباند.

کویل آلومینیوم
کویل آلومینیوم

کویل و سیم آلومینیوم

صنعت خودرو تقریباً 30 درصد از آلومینیوم مصرفی را به خود اختصاص داده است و تقاضا برای کویل الومینیوم از طرف سازندگان خودرو زیاد است. آلومینیوم پس از تشکیل، چه در یک کارخانه خودروسازی و چه در عملیات دیگر، بسته به کاربرد مورد نظر آن را می توان رنگ آمیزی، برجسته یا آسیاب کرد.

از آنجایی که تقاضا برای آلومینیوم کویل شده بسیار گسترده است، طیف گسترده ای از ضخامت های آلومینیوم کویل شده و گریدهای آلیاژی در دسترس خریداران است. آلومینیوم 6061، 7075 و 1100 تنها چند نمونه از بسیاری از آلیاژهای آلومینیومی هستند که به شکل سیم پیچی موجود هستند. آلیاژهای مختلف آلومینیوم دارای کیفیت های متفاوتی از جمله استحکام کششی، هدایت الکتریکی، مقاومت در برابر خوردگی، چکش خواری و بی اثری شیمیایی هستند.

علاوه بر تنوع آلیاژهای آلومینیوم کویل شده مختلف موجود، آلومینیوم کویل شده در مشخصات مختلف ضخامت، عرض و دما موجود است. پرداخت سطح می تواند توسط مشتریان در برخی موارد به صورت سفارشی مشخص شود. آلومینیوم کویل شده می تواند به ویژه برای عملیات فلزکاری جذاب باشد زیرا قابل بازیافت است.

بازیافت آلومینیوم بسیار ارزان‌تر از آلومینیوم خام است، زیرا استخراج آلومینیوم از سنگ معدنی که معمولاً در آن به طور طبیعی وجود دارد یک فرآیند نسبتاً گران است. این هزینه کمتر همراه با سازگاری با محیط زیست آلومینیوم در مقایسه با سایر فلزات، آن را در زمینه های مختلف بسیار محبوب کرده است.

کاربرد کویل آلومینیوم

آلومینیوم یک فلز واقعاً قابل توجه است. به دلیل ویژگی‌های مشخص آن (چکش خواری، مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی و غیره) افراد بیشماری آلومینیوم را گرفته‌اند و از آن برای کاربردهای متعددی استفاده کرده‌اند. اگر شما هم مثل خیلی ها هستید، فهمیدن اینکه دقیقاً این فلز چه کاربردهایی دارد، می تواند دشوار باشد. فهرست کوچکی از صنایع و اقداماتی را تهیه کرده است که برای انجام کار به کویل الومینیوم متکی هستند. بنابراین اگر کنجکاو هستید که بدانید کویل الومینیوم چه کاربردهایی دارد، به خواندن زیر ادامه دهید.

کویل آلومینیوم
کویل آلومینیوم

قیمت کویل آلومینیوم

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت کویل آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

موارد استفاده از کویل آلومینیوم

 • حمل و نقل

ممکن است تعجب کنید اگر متوجه شوید که ساخت اکثر اشکال حمل و نقل در واقع با کویل آلومینیومی ساخته شده است. وسایل نقلیه حمل و نقل مانند اتومبیل ها از کویل ها ساخته می شوند. این به این دلیل است که چنین وسایل نقلیه ای به قطعاتی نیاز دارند که سبک وزن، بادوام باشند و به راحتی زنگ نزنند زیرا روزانه مورد استفاده قرار می گیرند. بخش‌هایی از اکثر وسایل نقلیه حمل‌ونقل که برای ساخت و ساز به کویل الومینیومی متکی هستند شامل اجزای موتور، تهویه مطبوع، رادیاتور، توپی چرخ‌ها، درب‌های خودرو و موارد دیگر است.

 • دکوراسیون معماری

به لطف مقاومت در برابر خوردگی، استحکام، و عملکرد فوق العاده در پردازش و جوشکاری، سیم پیچ آلومینیومی اغلب برای دکوراسیون معماری مورد استفاده قرار می گیرد. به غیر از دکوراسیون سطح، اکثر پروژه های ساختمانی برای کمک به طراحی سازه ها، درها، پنجره ها، سقف ها، پروفیل های دیوار پرده، صفحات فشار، ورق های پوشش رنگی و غیره به کویل آلومینیومی متکی هستند.

 • وسایل برقی

اگرچه این فلز به اندازه مس رسانای الکتریکی نیست، سیم پیچ های آلومینیومی اغلب در بسیاری از وسایل الکترونیکی استفاده می شود. آلومینیوم اغلب به ویژه در سیم کشی استفاده می شود زیرا مقاومت در برابر خوردگی آن تضمین می کند که سیم ها برای مدت طولانی دوام می آورند. به همین دلیل است که اجسامی مانند خطوط برق و تهویه مطبوع با اجزای الکتریکی قادر به مقاومت طولانی در برابر عناصر هستند. به همین دلیل است که اکثر لوازم الکترونیکی، به طور کلی، طول عمر نسبتا طولانی دارند.

 • صنایع غذایی

دلیل اصلی ساخت قوطی های مواد غذایی با کلاف های آلومینیومی، چکش خواری، زنگ زدگی و مقاومت در برابر خوردگی آلومینیوم است. قوطی های آلومینیومی به لطف چکش خواری آن می توانند به راحتی در مقادیر انبوه تولید شوند. به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، آلومینیوم می تواند تضمین کند که مواد غذایی درون قوطی می توانند برای مدت طولانی تازه بمانند. علاوه بر قوطی‌ها، کویل‌های آلومینیومی به تولید درپوش‌ها، بطری‌ها و سایر بسته‌بندی‌ها کمک می‌کنند.

و خیلی بیشتر

آلومینیوم یک فلز همه کاره است. به همین دلیل، کویل های آلومینیومی به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه ما برخی از کاربردها را در بالا ذکر کرده ایم، صنایع و روش های بیشتری وجود دارد که کویل های آلومینیومی برای آنها استفاده می شود. اگر متوجه شدید که به یک نوع فلزی نیاز دارید تا به شما در تولید یا عملکرد یک شی یا آیتم خاص کمک کند، به احتمال زیاد ممکن است فقط از خرید کویل الومینیوم سود ببرید.

سال ها است که آلوم آنلاین خدمات پیشرفته خود را به مشتریان بی شماری در سراسر کشور ارائه می دهد. آنها از طریق خدمات خود توانسته اند به مشتریان در پروژه ها و تولید محصولات خود کمک کنند.

دیگر محصولات آلوم آنلاین

ورق آلومینیوم 6 میل

ورق آلومینیوم 7 میل 

ورق آلومینیوم 9 میل

سخن پایانی

برای مشاوره و اطلاع از قیمت کویل آلومینیوم و دیگر محصولات ما مثل: ورق پلی کرافت آلومینیوم، با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

سوالات متداول

کاربرد کویل آلومینیوم در صنایع مختلف چیست؟

حمل و نقل، دکوراسیون معماری، معماری برق، صنایع غذایی و....

قیمت کویل آلومینیوم چقدر است؟

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت کویل آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید. 02133115500

5/5 - (2 امتیاز)

5 پاسخ به “کویل آلومینیوم”

  • سلام وقت شما هم بخیر
   کویل آلومینیوم ما تولید کارخانه ‌های المهدی،ایرالکو،سالکو است.

  • سلام وقت شما هم بخیر
   بله خرید عمده هم داریم برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *