آلومینیوم اراک

ورق-الومینیوم

ورق آلومینیوم اراک چیست؟

ورق آلومینیوم اراک زمانی تشکیل میشود که آلومینیوم تحت فشار بسیار زیاد قرار می گیرد با اینکه یکی از خصوصیات الومینیوم سبک است. ولی این فلز بسیار مقاوم است که می تواند کاربردهای متفاوتی داشته باشد.به دلیل قیمت مناسب شرایط نگهداری و نصب راحت از محبوبیت این فلز است.

ورق آلومینیوم اراک در چه جاهایی استفاده می‌شود؟

بسته بندی

ورق‌های آلومینیومی معمولاً توسط صنایع غذایی و آشامیدنی برای بسته بندی استفاده می‌شود. آلومینیوم یک فلز ایده آل برای کنسروها است، زیرا چکش خوار است و باعث سهولت ساخت می‌شود. هم برای قوطی‌های غذا و هم برای قوطی‌های نازک‌تر و سبک‌تر نوشیدنی استفاده می‌شود. یکی از مزایای فراوان استفاده از آلومینیوم برای بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی، زنگ نخوردن آن است.

ورق آلومینیوم
ورق آلومینیوم

بدنه وسایل نقلیه

ورق آلومینیوم معمولاً در ساخت وسایل نقلیه برای بدنه و پانل خودرو استفاده می‌شود. آلومینیوم در خودروسازی مدرن به دلیل ویژگی‌های سبک وزن، محبوب‌تر از فولاد شده است. هر کیلوگرم آلومینیومی که در خودرو استفاده می‌شود، وزن کلی را یک کیلوگرم کاهش می‌دهد. به همین دلیل، قطعات خودروهای بیشتری از آلومینیوم ساخته می‌شوند، از جمله رادیاتور موتور، چرخ‌ها، سپرها و قطعات تعلیق.

لوازم خانگی

آلومینیوم به دلیل وزن سبک، استحکام ساختاری و ویژگی‌های حرارتی، انتخاب محبوبی برای طیف وسیعی از لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی، خشک‌کن و یخچال است. دستگاه‌هایی مانند لپ تاپ و تلفن نیز معمولاً از آلومینیوم ساخته می‌شوند.

آلومینیوم یخچال مدرن را متحول کرد، زیرا هدایت حرارتی آن فرآیند خنک‌سازی را تسهیل می‌کند و تبرید بسیار کارآمد را تضمین می‌کند.

ظروف آشپزی

آلومینیوم به دلیل دوام و ویژگی‌های سبک وزن، انتخابی محبوب برای طیف وسیعی از ظروف است. همچنین یک رسانای عالی گرما است، و برای قابلمه‌ها و ظروف پخت و پز که توزیع یکنواخت گرما در آنها ضروری است، ایده آل است.

ساخت و ساز

ورق‌های آلومینیومی کاربردهای گسترده‌ای در صنعت ساخت و ساز و مسکن دارند. برخی از کاربردهای متعدد آلومینیوم شامل ناودان، سایدینگ، سقف و روکش فلزی است. پس از فولاد، آلومینیوم دومین فلز پرکاربرد در ساختمان است.

مزایا ورق آلومینیوم اراک

سبک در وزن

آلومینیوم یک فلز بسیار سبک است، حدود یک سوم فولاد یا فولاد ضد زنگ. آلومینیوم در بسیاری از زمینه‌های زندگی روزمره ما استفاده می‌شود. به عنوان مثال در وسایل نقلیه استفاده می‌شود که وزن خودرو را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و در عین حال پایداری و ظرفیت بار را حفظ می‌کند.

مقاوم در برابر خوردگی

خوردگی مسئله رایج هر فلزی است. مهم نیست که فلز چقدر قوی باشد، در تماس با اکسیژن هوا، احتمال خوردگی وجود دارد. با آلومینیوم، این کمی متفاوت است. آلومینیوم به طور طبیعی یک پوشش اکسید محافظ ایجاد می‌کند و بنابراین در برابر خوردگی بسیار مقاوم است.

جعبه و مستطیل آلومینیومی

این ویژگی آن را برای استفاده در تقریباً هر پروژه ساختمانی مناسب می‌کند. روکش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از پرکاربردترین آن‌ها میل آسیاب و صفحه الماس آلومینیومی است. صفحه الماس آلومینیومی اغلب برای پیکاپ‌ها و کامیون‌ها استفاده می‌شود، اما همچنین به عنوان صفحات کف یا سطح شیب دار یا به عنوان پله‌هایی که می‌تواند از لغزش هنگام خیس شدن جلوگیری کند، استفاده می‌شود.

شکل‌پذیر

آلومینیوم دارای ویژگی شگفت انگیز شکل پذیری است. دارای نقطه ذوب و چگالی پایینی است که کار با آن را به عنوان یک سازنده آسان می‌کند. پس از ذوب شدن، می‌توانید به هر شکلی خم کنید یا شکلی ایجاد کنید. چه نازک شدن و چه کشش، همه چیز در حین کار با آلومینیوم امکان پذیر است. این ویژگی ورق فلز باعث می‌شود که بدون هیچ زحمتی طراحی محصول متفاوتی را ایجاد کند.

انعکاس

آلومینیوم بازتاب کننده خوبی برای نور مرئی و همچنین گرما است و به همراه وزن کم آن، آن را به یک ماده ایده‌آل برای بازتابنده‌ها، به عنوان مثال، اتصالات نور یا پتوهای نجات تبدیل می‌کند.

قابلیت بازیافت

آلومینیوم 100 درصد قابل بازیافت بدون کاهش کیفیت است. ذوب مجدد آلومینیوم به انرژی کمی نیاز دارد: تنها حدود 5 درصد از انرژی مورد نیاز برای تولید فلز اولیه در ابتدا در فرآیند بازیافت مورد نیاز است.

جدای از ویژگی‌های ذکر شده، آلومینیوم غیر قابل نفوذ و بی بو است که آن را برای استفاده در غذاها و نوشیدنی‌ها مناسب می‌کند.

قیمت ورق  آلومینیوم راک

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم اراک با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

دیگر محصولات آلوم آنلاین

ورق آلومینیوم آجدار

لوله آلومینیوم

سخن پایانی

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم اراک و دیگر محصولات ما مثل: ورق آلومینیوم فرم سینوسی با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

سوالات متداول

کاربرد ورق آلومینیوم اراک چیست؟

بسته بندی، بدنه وسایل نقلیه، لوازم خانگی، ظروف آشپزی، ساخت و ساز

مزایا ورق آلومینیوم اراک چیست؟

سبک در وزن، مقاوم در برابر خوردگی، جعبه و مستطیل آلومینیومی، شکل‌پذیر، انعکاس

قیمت ورق آلومینیوم اراک چقدر است؟

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت ورق آلومینیوم اراک با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

2 پاسخ به “آلومینیوم اراک”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *