آبکاری آلومینیوم

آبکاری آلومینیوم

آبکاری روی فلز آلومینیوم

در این مقاله می خواهیم در باره آبکاری آلومینیوم و انواع آن بپردازیم تصور اینکه یک روز کامل را بدون دیدن، استفاده یا تماس با جسمی که از آلومینیوم ساخته شده باشد، سخت است.آلومینیوم همچنین یک تجارت بزرگ است: طبق گزارش انجمن آلومینیوم، تأثیر اقتصادی مستقیم آلومینیوم بیش از 75 میلیارد در سال است. با در نظر گرفتن تأثیر بر تامین کنندگان و سایر صنایع مرتبط که از آلومینیوم استفاده می کنند.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت آبکاری آلومینیوم و راهنمایی بیشتر درباره فرآیند آبکاری و خرید ورق آلومینیوم با ما تماس بگیرید 02133115500

مراحل آبکاری آلومینیوم

مرحله 1: آماده سازی

در این مرحله، قطعات آلومینیومی باید به دقت تمیز و آماده شوند که برای اطمینان از کیفیت آبکاری ضروری است.

مرحله 2: چربی گیری

در این مرحله، چربی ها و روغن های سطح قطعات آلومینیومی برداشته می شوند، با استفاده از مواد شیمیایی یا روش های فیزیکی مانند اولتراسونیک انجام می شود.

مرحله 3: فعال سازی

در این مرحله، سطح قطعات آلومینیومی برای پذیرش پوشش آماده می شود. این کار با استفاده از مواد شیمیایی یا روش های الکتریکی انجام می شود.

مرحله 4: آبکاری

در این مرحله، لایه پوشش بر روی سطح قطعات آلومینیومی رسوب می کند و با استفاده از جریان الکتریکی انجام می شود.

آلومینیوم آبکاری شده کاربرد و مزایا ارزشمند دارند، از جمله:

 • مقاومت در برابر خوردگی
 • تحمل دما
 • سازگاری گالوانیکی یا شیمیایی
 • کم هزینه

در دسترس بودن فناوری آبکاری آلومینیوم به سرعت در حال رشد است زیرا هزینه های آبکاری همچنان کاهش می یابد و ظرفیت همچنان در حال افزایش است.

آلومینیوم آبکاری شده یک پوشش ضد خوردگی با کارایی بالا است که در طیف وسیعی از محصولات و اجزاء قابل اجرا است. لایه آلومینیوم خالص آبکاری شده کاملاً متراکم و بدون منافذ در ضخامت 0.0003 اینچ (~ 8 میکرومتر) است تا یک مانع طبیعی مقاوم در برابر خوردگی ایجاد کند.

فرآیند آبکاری آلومینیوم ثبت شده غیر آبی است و در عوض از یک الکترولیت آپروتیک (بدون پروتون) استفاده می کند. این امر پتانسیل شکنندگی هیدروژنی را محدود می‌کند و فرآیند غیرشدی بودن تایید شده است. اجزای با استحکام بالا آبکاری شده با آلومینیوم نیازی به عملیات حرارتی پس از آبکاری برای تسکین هیدروژن ندارند و این پوشش ترک خوردگی با کمک محیط زیست (EAC) را در محیط های مصرف نهایی به حداقل می رساند.

در جاهایی که باید تلورانس های ابعادی حفظ شود، لایه نازک آلومینیومی را می توان با مشخصات محکم اعمال کرد. ضخامت آبکاری در حدود 0.0003 اینچ معمولی است و محافظت طولانی مدت را فراهم می کند. این پوشش نازک با تلورانس های نخ سازگار است و پدیده «پر شدن نخ» مرتبط با پوشش های ارگانیک را از بین می برد.

آلومینیوم آبکاری شده در طیف گسترده ای از محیط ها و کاربردهای دشوار سازگار است، مانند:

 • تجهیزات سنگین: ارائه راه حلی عالی در مواردی که به مقاومت در برابر خوردگی برتر نیاز است، مانند پیچ‌ها، فنرها و اتصالات با استحکام بالا.
 • دریایی: مناسب در اتمسفرهای غنی از کلرید و دی اکسید گوگرد، و مقاومت در برابر خوردگی برجسته خود را ثابت کرده است.
 • هوافضا: هوانوردی نظامی و تجاری از آن به عنوان جایگزینی برای پوشش های کادمیوم استفاده می کند

آلومینیوم آبکاری شده با خلوص بالا نیز نسبت به آلومینیوم ته‌نشین شده با بخار یونی (IVD) برتری دارد، با یکنواختی و چگالی سطحی بهتر بدون شات.

در بسیاری از کاربردهای تولیدی، استفاده از یک پوشش اضافی بر روی یک قطعه آلومینیومی برای اهدافی مانند افزایش حفاظت در برابر خوردگی، ایجاد مقاومت در برابر سایش بیشتر یا بهبود ظاهر یک محصول مفید – و در برخی موارد، ضروری است. آبکاری یک تکنیک متداول تکمیل فلز است که می تواند به هر یک از این اهداف دست یابد. این فرآیند شامل غوطه ور کردن قطعه کار آلومینیوم در محلول الکترولیتی و وارد کردن جریان الکتریکی برای رسوب یون های محلول فلز دیگر بر روی سطح است.

جایگزینی برای فرآیند آبکاری آلومینیوم، آبکاری الکترولس است که برای رسوب یون های فلزی به برق نیاز ندارد. در عوض، رسوب از طریق یک واکنش اتوکاتالیستی رخ میدهد.

 

آبکاری آلومینیوم
آبکاری آلومینیوم

 

استفاده از آلیاژهای آلومینیوم در تولید

به ندرت می توان قطعات و اجزای صنعتی ساخته شده از آلومینیوم خالص را یافت. اکثر سازندگان از آلیاژ آلومینیومی متشکل از آلومینیوم به عنوان ماده پایه و فلز دیگری مانند روی، قلع، منیزیم یا سیلیکون استفاده می کنند. مواد فلزی اضافی خواص آلومینیوم را بهبود می بخشد و این قطعه را برای آبکاری الکتریکی و سایر تکنیک های تکمیل فلز سازگارتر می کند. به عنوان مثال، بسیاری از قطعات هواپیما دارای آلیاژ آلومینیوم-منیزیم هستند، زیرا ترکیبی از ساختار سبک وزن و کاهش اشتعال پذیری را فراهم می کند که الزامات ساخت سختگیرانه صنعت هوافضا را برآورده می کند.

دو طبقه بندی اولیه آلیاژ آلومینیوم وجود دارد: فرفورژه و ریخته گری. آلیاژهای آلومینیوم فرفورژه رایج ترین نوع مورد استفاده در کاربردهای تولید محصولاتی مانند فویل، اکستروژن و ورق نورد هستند. آلیاژهای ریخته‌گری استحکام کششی کمتری نسبت به آلیاژهای فرفورژه خود دارند، اما نقطه ذوب پایین‌تر آن‌ها را به یک راه‌حل مقرون‌به‌صرفه تبدیل می‌کند.

آبکاری روی آلیاژهای آلومینیوم

استفاده گسترده از آلیاژهای آلومینیوم منجر به توسعه تکنیک های مختلف آبکاری و آبکاری الکترولس شده است که با این مواد سازگار است. آبکاری آلیاژهای آلومینیوم علاوه بر هوافضا پاسخگوی نیاز شرکت ها در صنایعی مانند مخابرات، انرژی، پزشکی و دفاعی است. می توان فلزات مختلف را روی آلیاژهای آلومینیوم از جمله نیکل، قلع و فلزات گرانبها مانند نقره و طلا قرار داد.

یک مشکل رایج هنگام کار با آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم تمایل آنها به تشکیل اکسید است که می تواند از چسبندگی مناسب پوشش جلوگیری کند. استفاده از یک لایه غوطه ور روی به عنوان یک لایه زیرین قبل از آبکاری قطعه کار با نیکل معمولاً می تواند این مشکل را کاهش دهد.

قیمت آبکاری آلومینیوم

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت ابکاری آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

نگاهی دقیق تر به فرآیندهای مختلف برای آبکاری آلومینیوم

نتایج مطلوب و هزینه دو عامل اصلی هستند که باید در هنگام انتخاب بهترین فرآیند آبکاری آلومینیوم برای عملیات تولید خود در نظر بگیرید:

 • قلع: قلع یک فلز نسبتا ارزان است که می تواند هزینه های آبکاری آلیاژ آلومینیوم شما را به حداقل برساند. قلع اغلب برای آبکاری قطعات الکترونیکی آلومینیومی به دلیل توانایی آن در هدایت الکتریسیته و مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود. پوشش های قلع آبکاری شده می توانند از مات تا روشن متغیر باشند.
 • نیکل: در حالی که آلومینیوم نسبت استحکام به وزن بالایی دارد، از بسیاری از فلزات دیگر نرم تر است. روکش نیکل باعث افزایش سختی بستر آلیاژ آلومینیوم و افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شود.
 • نقره: صنایع توزیع انرژی و نیرو به آبکاری نقره آلومینیوم برای بهبود حفاظت در برابر خوردگی و هدایت سطح متکی هستند. نقره همچنین روانکاری و لحیم کاری خوبی را فراهم می کند.
 • طلا: اگرچه آبکاری طلا بر روی آلومینیوم یک فرآیند تا حدودی گران است، اما در بیشتر موارد روی سطح زیرلایه اکسید تشکیل نمی دهد. زیست سازگاری طلا آن را به انتخابی عالی برای آبکاری وسایل پزشکی ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم تبدیل می کند.
 • نیکل الکترولس: یک پوشش نیکل الکترولس مقاومت در برابر خوردگی استثنایی ایجاد می کند و باعث افزایش روانکاری، سختی و مقاومت در برابر سایش زیرلایه آلومینیوم می شود. نیکل الکترولس همچنین می تواند به عنوان یک پوشش زیرین برای تقویت و تقویت چسبندگی سایر فلزات آبکاری شده عمل کند.

می توانید برای ارائه خدمات برتر آبکاری آلومینیومی که از کیفیت و عملکرد شما فراتر می رود و نیازهای بودجه شما را برآورده می کند، روی آلوم آنلاین حساب کنید. شرکت الوم آنلاین این تخصص را داردکه به شما کمک کنیم بهترین فرآیند آبکاری آلیاژ آلومینیوم را برای پروژه های تولیدی خود انتخاب کنید.

دیگر محصولات آلوم آنلاین

ورق آلومینیوم 9 میل

ورق آلومینیوم 8011

سخن پایانی

برای مشاوره و اطلاع از قیمت آبکاری آلومینیوم و دیگر محصولات ما مثل: سقف کاذب آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

سوالات متداول

فرآیند آبکاری آلومینیوم به چه صورت است؟

قلع: قلع یک فلز نسبتا ارزان است که می تواند هزینه های آبکاری آلیاژ آلومینیوم شما را به حداقل برساند. قلع اغلب برای آبکاری قطعات الکترونیکی آلومینیومی به دلیل توانایی آن در هدایت الکتریسیته و مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود. پوشش های قلع آبکاری شده می توانند از مات تا روشن متغیر باشند. نیکل: در حالی که آلومینیوم نسبت استحکام به وزن بالایی دارد، از بسیاری از فلزات دیگر نرم تر است. روکش نیکل باعث افزایش سختی بستر آلیاژ آلومینیوم و افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شود.

قیمت آبکاری آلومینیوم چقدر است؟

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت ابکاری آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
آبکاری آلومینیوم
فهرست مطالب

مطالب مرتبط

شماره های تماس

4 پاسخ به “آبکاری آلومینیوم”

  • سلام وقت شما هم بخیر
   به علت نوسانات در بازار قیمت های روز با هم متفاوت است برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.
   شماره های تماس: 02156715210
   02133972293 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *