ورق کامپوزیت آلومینیوم

ورق کامپوزیت آلومینیوم

ورق کامپوزیت آلومینیوم

ورق کامپوزیت آلومینیوم یک نوع مصالح ساختاری است که امروزه مردم برای نمای ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده می کند که دارای یک هسته فوم است که توسط یک پوسته آلومینیومی بیرونی احاطه شده است. در واقع کامپوزیت آلومینیوم یک لایه روکش آلومینیوم بر روی بافت ماده اصلی قرار می گیرد.

هسته این ورق‌ها از یک فوم عایق مانند پلی اتیلن یا پلی استایرن تشکیل شده است که هر دو در کاهش انتقال حرارت از طریق دیوارها موثر هستند. با ترکیب عایق و‌پانل‌های آلومینیومی در یک ماده واحد، سازندگان به نصابان اجازه می‌دهند تا به سرعت و به راحتی دیوارها و سایر ویژگی‌های ساختمان را بسازند.

پیمانکاران ممکن است از ورق کامپوزیت الومینیومی برای ساخت دیوارها یا سقف یک خانه یا ساختمان تجاری استفاده کنند. آنها ممکن است به عنوان ساختار تأسیسات عمل کنند، یا به عنوان روکش روی قاب‌های چوبی یا فولادی سنتی استفاده شوند. ورق کامپوزیت آلومینیومی نیز ممکن است به عنوان منبع عایق در سیستم تبرید استفاده شود. این‌ورق‌ها ممکن است دیواره‌های یک کولر بزرگ را تشکیل دهند، یا ممکن است برای پوشاندن یک یخچال سنتی یا واحد تبرید استفاده شوند. در نهایت، تابلوسازان اغلب از‌پانل‌های کامپوزیت آلومینیومی به جای فولاد سنگین یا فلزات دیگر هنگام ساخت تابلوها یا تابلوهای تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

ورق کامپوزیت آلومینیوم
ورق کامپوزیت آلومینیوم

محبویت ورق کامپوزیت الومینیوم

یکی از عواملی که به محبوبیت ورق کامپوزیت آلومینیومی کمک کرده است، تنوع گسترده گزینه‌های پرداخت این‌ ورق‌ها است. ناتمام ماندن، درخشش و زیبایی طبیعی آلومینیوم را فراهم می‌کنند. همچنین می‌توان آن‌ها را با پوشش‌های فلزی مخصوص رنگ‌آمیزی کرد تا درخشندگی را کم یا زیاد کند. همچنین می‌توان آلومینیوم را به شکل برجسته یا بافتی به شکل سنگ طبیعی درآورد یا الگوی طراحی را به انتخاب کاربر اضافه کرد. در نهایت، خم شدن و شکل دادن به‌پانل‌های آلومینیومی برای ایجاد منحنی‌ها و سایر ویژگی‌های طراحی روی سازه نسبتاً آسان است.

محصولات ورق کامپوزیت آلومینیومی فراتر از ظاهر خود، مزایای دیگری نیز به کاربران ارائه می‌دهند. آنها بسیار سبک وزن هستند و به حداقل پشتیبانی ساختاری نیاز دارند، در عین حال قوی و بادوام هستند. در مقایسه با یک ساندویچ‌پانل  چوبی ، ورق کامپوزیت آلومینیومی نیز درجه بالایی از مقاومت در برابر رطوبت و مقاومت در برابر آتش را ارائه می‌دهد. در نهایت نصب این پنل‌ها به دلیل وزن سبک و انعطاف پذیری سریع و آسان است.

معایب ورق کامپوزیت الومینیوم

یکی از معایب استفاده از‌ ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی، حساسیت آن‌ها به فرورفتگی است، به ویژه در هنگام طوفان. برخی از سازندگان ممکن است این‌ورق‌ها را با رزوه‌های مخصوص تقویت کنند تا در برابر آسیب مقاومت کنند. این‌ورق‌ها همچنین نیاز به توجه دقیق به عایق رطوبتی دارند، زیرا فقدان عایق رطوبتی کافی ممکن است اجازه دهد رطوبت به درزهای اطراف یا بالای‌ورق‌ها وارد شود.

از آنجایی که ‌ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی را می‌توان برای اهداف مختلف به کار برد، آنها در اشکال مختلف در دسترس هستند. صرف نظر از شکل، در اصل محصولات همیشه یکسان هستند.‌ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی از دو ورق آلومینیومی نازک و عظیم تشکیل شده اند که به هسته‌ای از پلی اتیلن پلاستیکی متصل شده اند. به همراه هسته پلاستیکی، آلومینیوم نوعی ساندویچ را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل به‌ورق‌ها ساندویچ‌پانل  آلومینیومی نیز می‌گویند.

مزایای‌ ورق‌های کامپوزیت الومینیومی

 • سبک وزن
 • پایدار
 • شکل پذیری زیاد
 • بازدارنده آتش
 • قابل بازیافت

ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی مزایای زیادی نسبت به سایر مواد مشابه دارند. به دلیل استفاده از آلومینیوم و پلاستیک، پنل‌ها سبک وزن و پایدار هستند. علاوه بر این، از آنجایی که ساندویچ‌پانل‌های آلومینیومی را می‌توان به راحتی با ابزارهای ساده اصلاح کرد، این ماده مزیت شکل پذیری زیادی را فراهم می‌کند. مزیت بزرگ دیگر این واقعیت است که‌ورق‌ها در برابر آتش مقاوم هستند یا گاهی اوقات حتی در برابر آتش مقاوم هستند. علاوه بر آن،‌ورق‌ها نیز پایدار هستند زیرا کاملاً قابل بازیافت هستند.

ورق کامپوزیت آلومینیوم
ورق کامپوزیت آلومینیوم

قیمت ورق کامپوزیت الومینیوم

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت ورق کامپوزیت آلومینیوم و ورق آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

دیگر محصولات آلوم آنلاین

شمش آلومینیوم 

میلگرد آلومینیوم

سخن پایانی

برای مشاوره و اطلاع از قیمت ورق کامپوزیت آلومینیوم و دیگر محصولات ما مثل: ورق آلومینیوم امباس ابری با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

سوالات متداول

ورق کامپوزیت آلومینیوم چیست؟

ورق کامپوزیت آلومینیومی یک ماده ساختمانی است که دارای یک هسته فوم است که توسط یک پوسته آلومینیومی بیرونی احاطه شده است. این‌ورق‌ها دارای ویژگی‌های بسیاری با ساندویچ‌پانل‌های چوبی هستند، اما به طور کلی نسبت مقاومت به وزن بالاتری را ارائه می‌دهند.

مزایای‌ ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی چیست؟

• سبک وزن • پایدار • شکل پذیری زیاد • بازدارنده آتش • قابل بازیافت

قیمت ورق کامپوزیت آلومینیوم چقدر است؟

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت ورق کامپوزیت آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
ورق کامپوزیت آلومینیوم
فهرست مطالب

مطالب مرتبط

شماره های تماس

4 پاسخ به “ورق کامپوزیت آلومینیوم”

  • سلام وقت شما هم بخیر
   بله خرید عمده هم داریم برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.
   شماره‌های تماس: 02133972293
   02156715210

  • سلام وقت شما هم بخیر
   به علت نوسانات در بازار قیمت های روز با هم متفاوت است برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.
   شماره‌های تماس: 02133972293
   02156715210

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *