ورق آلومینیوم رنگی

ورق آلومینیوم رنگی

ورق آلومینیوم رنگی آلوم آنلاین

ورق های آلومینیومی از پیش رنگ شده ، همچنین به عنوان پوشش های آلومینیومی رنگ شده یا ورق آلومینیوم رنگی نیز شناخته می‌شوند ، به دلیل سیستم رنگ با کیفیت بالا، دوام فوق العاده ای را در قرار گرفتن فضای باز و همچنین در داخل خانه ارائه می‌دهند. ورق‌ آلومینیوم رنگی آلوم آنلاین به‌طور منحصر به‌ فرد طراحی شده‌اند که پوشش سخت و مقاوم در برابر سایندگی را ارائه می‌دهند، همچنین  انعطاف‌پذیری را برای شکل‌دهی بهتر و ساخت گسترده تر مهیا می‌کنند.

ورق آلومینیوم انواع مختلفی دارند از جمله: ورق آلومینیومی آجدار، ذوزنقه ای، کامپوزیتی، ورق آلومینیومی رنگی و … که امروزه در صنایعی همچون ساختمان سازی، برودتی، لوازم خانگی، تزئینات و دکوراسیون و … کاربرد دارد.

از ویژگی های ورق الومینیوم رنگی استفاده از پودر الکترواستاتیک کوره ای می‌باشد که خاصیت ضد زنگ دارند.

برای اطلاع از قیمت ورق رنگی آلومینیوم و نحوه ثبت سفارش و اطلاعات بیشتر از محصولات آلومینیومی آلوم انلاین با این شماره ها تماس حاصل نمایید:

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

ورق آلومینیوم رنگی
ورق آلومینیوم رنگی

آلومینیوم رنگ شده آلوم آنلاین چیست؟

رنگ آلومینیوم یک ماده پوششی است که از پایه رزینی پر شده از لکه های جامد آلومینیوم تشکیل شده است. رزین به جریان رنگ کمک می‌کند و به آن استحکام و دوام می‌دهد، در حالی که تکه‌های آلومینیومی، رنگی براق و فلزی به رنگ می‌دهند.

کاربرد های تجاری ورق آلومینیوم رنگی 

 • معمولاً برای ورقه‌بندی تریلرهای محصور، بدنه ماشین‌های مسابقه‌ای و سایدینگ منازل استفاده می‌شود.
 • ساخت عمومی
 • اجزای هوافضا
 • تجهیزات پردازش (شیمیایی، دارویی)
 • ورق کاری
 • ساخت دیگ بخار
 • مخازن تحت فشار صنعتی (بخش مواد غذایی)
 • وسایل آشپزخانه

نحوه ایجاد ورق آلومینیوم رنگی آلوم آنلاین

ابتدا سطح صفحه صیقل داده می‌شود. این کار چربی یا ناخالصی ها را از سطح فلز پاک می‌کند.

پس از این مرحله، سطح ورق که به خوبی چربی زدایی شده است با غلتک مخصوص برس زده می‌شود. برای صاف و یکدست شدن سطح از قلم مو استفاده می‌شودو فرآیند رنگ آمیزی روی ورق آلومینیوم مرغوب انجام می‌شود. سپس سطح ورق با آب شسته و با هوادهی خشک می شود.

در نهایت برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی صفحه و افزایش چسبندگی رنگ به سطح ورق، سطح را با مواد شیمیایی پاشیده و در دمای مناسب خشک می‌کنند. ورق آماده شده سپس به مرحله رنگرزی می‌رود.

محصولات رنگی آلوم آنلاین ورق آلومینیوم رنگی برای ارائه یک پوشش مقاوم در برابر سایش و انعطاف پذیری بیشتر برای شکل دهی و ساخت گسترده طراحی شده اند. ورق آلومینیوم از پیش رنگ شده با کیفیت بالا همچنین مقاومت در برابر خوردگی، شکل پذیری و ویژگی های جوشکاری عالی را ارائه می‌دهد.

 • موجود در رنگ های زرد، قرمز، آبی و مشکی براق و …
 • اندازه های پیش برش از 12 اینچ 48 اینچ تا 48 × 96 اینچ در همه رنگ ها
 • سبک وزن
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • شکل پذیر
 • سطح مقاوم در برابر سایش
 • گزینه های اندازه چندگانه

ورق آلومینیوم رنگی آلوم آنلاین از مواد آلومینیوم درجه یک ساخته شده است که سال ها استفاده قابل اعتماد را ارائه می‌دهد. نمونه های کاربردی معمولی عبارتند از:

 • ورق تریلر داخلی
 • سایدینگ مسکونی
 • بدنه اتومبیل های مسابقه ای
 • خانه های متحرک

ورق رنگی آلومینیوم به گونه ای منحصر به فرد طراحی شده اند که یک پوشش سخت و مقاوم در برابر سایش ارائه می‌دهند، در عین حال انعطاف پذیری را برای شکل دهی و ساخت گسترده فراهم می‌کنند. ورق های رنگ شده ما از آلومینیوم 3105 H-14 ساخته شده است. آلومینیوم 3105 اساساً یک آلیاژ آلومینیوم خالص 98٪ با افزودنی های جزئی برای استحکام است. با عملیات حرارتی سخت نمی شود. مقاومت در برابر خوردگی، شکل پذیری و ویژگی های جوشکاری عالی هستند. معمولاً برای کار با ورق فلزی در ساخت اتومبیل های مسابقه ای، سایدینگ های مسکونی و خانه های متحرک استفاده می‌شود. جوش پذیری این آلیاژ با بهترین تکنیک های تجاری انجام شده است. برای بهترین نتایج، جوشکاری قوس الکتریکی ترجیح داده می‌شود.

ورق آلومینیوم رنگی
ورق آلومینیوم رنگی

ورق آلومینیوم رنگی معمولاً به دو نوع زیر تقسیم می‌شود:

 1. با توجه به ترکیب آلیاژ:
 • ورق آلومینیومی با خلوص بالا (نورد شده از محتوای آلومینیوم با خلوص بالای 99.9)
 • ورق آلومینیومی خالص (عموماً از آلومینیوم خالص نورد شده است)
 • ورق آلومینیوم آلیاژی (متشکل از آلومینیوم و آلیاژهای کمکی، معمولاً مس آلومینیوم، آلومینیوم منگنز، آلومینیوم سیلیکون، آلومینیوم منیزیم و غیره)
 • ورق آلومینیومی کامپوزیت یا ورق آلومینیوم لحیم کاری شده (مواد صفحه آلومینیومی با کاربرد خاص که با استفاده از کامپوزیت چند ماده بدست می‌آید)
 • صفحه آلومینیومی با روکش آلومینیوم (صفحه آلومینیومی با پوشش آلومینیومی نازک برای استفاده خاص)
 1. با توجه به ضخامت: (واحد میلی متر)

ورق آلومینیوم به آلومینیومی با ضخامت بیش از 0.2 میلی متر تا کمتر از 500 میلی متر، عرض بیش از 200 میلی متر و طول کمتر از 16 متر گفته می‌شود که ورق های آلومینیومی نیز نامیده می‌شوند. با پیشرفت تجهیزات بزرگ، ورق آلومینیوم زیادی با حداکثر عرض 600 میلی متر وجود دارد.

 

آیا آلومینیوم رنگ شده زنگ می‌زند؟

زنگ زدگی نوعی خوردگی است که مخصوص آهن و فولاد است (زیرا حاوی آهن است). در واقع، زنگ نام رایج اکسید آهن است، زمانی که آهن یا فولاد با اکسیژن پیوند می‌یابد و تحت اکسیداسیون قرار می‌گیرد. بنابراین، آلومینیوم نمی تواند زنگ بزند.

ماندگاری رنگ روی سایدینگ آلومینیومی چقدر است؟

رنگ روی سایدینگ آلومینیومی حدود 40 سال ماندگاری دارد. این در صورتی است که به خوبی نگهداری شده و با استفاده از تجهیزات و محصول مناسب رنگ آمیزی شده باشد. برای حفظ ظاهر سایدینگ آلومینیومی خود، باید هر 4 تا 6 سال یکبار بسته به شرایط آن را رنگ آمیزی کنید.

سخن پایانی

گروه آلوم آنلاین بر اساس پایه روابط برابر، سود متقابل و اصل برد-برد، همکاری تجاری گسترده و دوستانه ای را در بازار داخلی و خارجی ایجاد کرده است و بهترین پشتیبانی خود را از گسترش صنعت می‌کند.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ورق آلومینیوم رنگی و دیگر محصولات ما مثل: ورق آلومینیوم امباس ابری و کویل آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس حاصل فرمایید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

سوالات متداول

کاربرد‌های ورق آلومینیوم رنگی چیست؟

معمولاً برای ورقه‌بندی تریلرهای محصور، بدنه ماشین‌های مسابقه‌ای و سایدینگ منازل استفاده می‌شود. ساخت عمومی اجزای هوافضا تجهیزات پردازش (شیمیایی، دارویی) ورق کاری ساخت دیگ بخار مخازن تحت فشار صنعتی (بخش مواد غذایی) وسایل آشپزخانه

آیا آلومینیوم رنگ شده زنگ می‌زند؟

زنگ زدگی نوعی خوردگی است که مخصوص آهن و فولاد است (زیرا حاوی آهن است). در واقع، زنگ نام رایج اکسید آهن است، زمانی که آهن یا فولاد با اکسیژن پیوند می‌یابد و تحت اکسیداسیون قرار می‌گیرد. بنابراین، آلومینیوم نمی تواند زنگ بزند.

ورق آلومینیوم رنگی به چند دسته تقسیم می‌شود؟

با توجه به ترکیب آلیاژ، با توجه به ضخامت: (واحد میلی متر)

5/5 - (5 امتیاز)
ورق آلومینیوم رنگی
فهرست مطالب

مطالب مرتبط

شماره های تماس

8 پاسخ به “ورق آلومینیوم رنگی”

  • سلام وقت شما هم بخیر
   ورق‌های آلومینیوم رنگی ما تولید کارخانه ‌های المهدی،ایرالکو،سالکو است.

  • سلام وقت شما هم بخیر
   به علت نوسانات در بازار قیمت های روز با هم متفاوت است برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.
   شماره‌های تماس: 02156715210
   02133972293 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *