رول آلومینیوم

رول آلومینیوم

رول آلومینیوم ارزان

در بازار تهران، مرکز پخش رول آلومینیومی آلوم آنلاین، انواع رول آلومینیومی با کیفیت بالا و قیمتی مقرون به صرفه در ابعاد و ضخامت های مختلف عرضه می شود. برای مشاوره و اطلاع از قیمت رول آلومینیوم، ورق آلومینیوم و دیگر محصولات ما مثل: ورق آلومینیوم پلی کرافت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

 لیست قیمت رول آلومینیوم

رول آلومینیوم به دلیل تطبیق پذیری فوق العاده اش مشهور است و آن را به ماده ای مورد تقاضا برای تولید کنندگان در تقریباً هر صنعتی تبدیل می کند. از میان بسیاری از کاربردها و فرآیندهایی که آلومینیوم برای آنها مناسب است، یکی از محبوب ترین آنها نورد ورق و صفحه آلومینیومی است. از آنجایی که تقاضا برای انواع شکل ها و اندازه ها در مورد ورق و صفحه نورد وجود دارد، آلومینیوم نسبت به اکثر مواد دیگر برتری دارد و به طور گسترده در کاربردهای نورد استفاده می شود. برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت رول آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

رول آلومینیوم

ورق های آلومینیوم ابتدا به صورت ورق های بسیار نازک و شکننده ای هستند و بعد از انجام عملیاتی و حرارت بالا تبدیل به ورق های انعطاف پذیری می شوند که به راحتی خم می گردد.یک بخش پر اهمیت مرحله رول کردن آلومینیوم است که با دادن حرارت دادن به فویل آلومینیوم در ضخامت و ابعاد گوناگون دور چیزی می پیچند که به آن رول آلومینیوم می گویند.

در فلزکاری، نورد فرآیندی است که شامل عبور فلز از میان رول‌هایی می‌شود که مواد را صاف کرده و ضخامت یکنواختی به آن می‌دهد. این بسیار شبیه به نانوایی است که از وردنه برای صاف کردن خمیر استفاده می کند. از نظر عملی، دو نوع اصلی نورد وجود دارد، نورد گرم، زمانی که فلز گرمتر از دمای تبلور مجدد آن است، و نورد سرد، زمانی که سردتر از دمای تبلور مجدد آن است.

در واقع، نورد گرم، فلز را بیش از هر فرآیند تولید دیگری پردازش می کند، در حالی که نورد سرد، فلز بیشتری را نسبت به هر فرآیند سرد دیگری پردازش می کند. انواع مختلفی از نورد وجود دارد، مانند نورد حلقه، خم شدن رول، رول فرمینگ، نورد پروفیل و نورد کنترل شده، که همه آنها ویژگی ها و اثرات منحصر به فرد خود را دارند.

 

رول آلومینیوم
رول آلومینیوم

مزایا رول آلومینیوم

در میان بسیاری از مزایای آلومینیوم، شاید هیچ یک به اندازه نسبت استحکام به وزن آلومینیوم برتر نباشد. بسیاری از آلیاژهای آلومینیوم با استحکام فولاد مطابقت دارند یا حتی از آن فراتر می روند، اما وزن آن تنها یک سوم بیشتر است. این استحکام بی‌نظیر به این معنی است که آلومینیوم می‌تواند بسیار نازک شود و در عین حال یکپارچگی خود را حفظ کند.

از دیگر مزایای آلومینیوم می توان به تحمل سرمای آن اشاره کرد. آلومینیوم می تواند دمای بسیار پایین تری را نسبت به سایر مواد تحمل کند. جایی که فلزاتی مانند فولاد و تیتانیوم در دماهای سرد شکننده می شوند، آلومینیوم حتی قوی تر می شود.

البته یکی از مطلوب ترین خواص آلومینیوم مقاومت در برابر خوردگی شدید آن است. بسته به آلیاژ، آلومینیوم را می توان در محیط های بسیار خورنده، مانند کاربردهای دریایی، مستقر کرد. این به دلیل توانایی آلومینیوم برای تشکیل طبیعی یک لایه اکسید شفاف است که از آن در برابر عناصر محافظت می کند و در واقع به آلومینیوم توانایی التیام خود را می دهد.

آلومینیوم همچنین قابل اتصال است (به این معنی که می توان آن را جوش داد یا به هم متصل کرد)، بازتابنده و رسانای خوبی برای گرما و الکتریسیته است. علاوه بر این، آلومینیوم دارای بسیاری از ویژگی های سازگار با محیط زیست است، از جمله این واقعیت که بسیار قابل بازیافت است. همچنین غیر سمی، غیر قابل احتراق است و به دلیل تطبیق پذیری و وزن سبک، حمل و نقل ارزان تر است و به کاهش مصرف انرژی کمک می کند.

همه این مزایا آلومینیوم را به یک انتخاب برتر برای نورد ورق و صفحه تبدیل می کند.

 

رول آلومینیوم
رول آلومینیوم

 

فرآیند نورد چگونه کار می کند؟

برای رول کردن صفحه آلومینیومی، به شمش های ورق آلومینیومی از پیش گرم شده با وزن بیش از بیست تن نیاز دارید. یک شمش معمولی برای این فرآیند ممکن است شش فوت عرض، بیست فوت طول و دو فوت ضخامت داشته باشد. فلز تا دمای نورد مناسب گرم می شود و سپس به جلو و عقب می چرخد ​​تا به ضخامت چند اینچ صاف شود. بسته به خواص مورد نظر ورق، دال ممکن است در صورت لزوم نورد سرد یا عملیات حرارتی شود. پس از عملیات حرارتی، ورق نهایی تولید و به اندازه دلخواه خود برش داده می شود.

هنگامی که ورق یا فویل می خواهید، نورد بیشتر ضروری خواهد بود. در این حالت، دال در یک آسیاب پیوسته نورد می شود و سپس به یک کلاف آلومینیومی پیچیده می شود. تمایز بین آنها این است که صفحه اصطلاحی است که برای فلز مسطح با ضخامت بیش از 3 میلی متر استفاده می شود، در حالی که ورق به فلزی با ضخامت کمتر از 3 میلی متر اشاره دارد. ضخامت فویل کمتر از 0.15 میلی متر است.

علاوه بر موارد فوق، آسیاب های نورد می توانند انواع قفس ها را نیز به منظور تولید اشکال مختلف ایجاد کنند. شمش اولیه، چه گرد و چه مربع شکل، تغییر شکل داده می شود تا موادی با ابعاد مقطع و هندسه کوچکتر تولید شود. فرآیندهای مختلف شامل خم شدن رول، که منجر به محصول نهایی استوانه‌ای می‌شود، و شکل‌دهی رول، فرآیند خمشی که شامل یک نوار فلزی طولانی است که از میان رول‌های متوالی عبور داده می‌شود تا سطح مقطع مورد نظر را ایجاد کند.

چه کاربردهایی به نورد ورق و صفحه آلومینیومی متکی هستند؟

از آنجایی که ورق آلومینیوم بسیار متنوع است، می توان از آن در کاربردهای بی شماری استفاده کرد. این به دلیل این واقعیت است که آن را پذیرای شکل دادن، تکمیل و ساخت به هر روشی است، و البته تنوع زیادی از آلیاژهای موجود را ذکر نکنیم. ورق می تواند سطوح مختلفی مانند رنگ شده، صیقلی، روکش شده، چند لایه، آنودایز شده، اچ شده یا بافت داشته باشد. در مورد ماشینکاری، ورق آلومینیوم را می توان برش، اره یا سوراخ کرد، یا می توان آن را از طریق خمش، راه راه یا مهر زنی شکل داد. همچنین می توان ورق را از طریق فرآیندهای مختلفی از جمله پرچ کردن، پیچ و مهره، چسباندن، لحیم کاری، لحیم کاری، چسباندن یا جوشکاری به مواد دیگر متصل کرد.

برخی از کاربردهای فراوان ورق آلومینیومی عبارتند از قوطی های نوشیدنی و غذا، ظروف پخت و پز، سایبان، پرده ونیزی، دیوارپوش، سقف، ناودان، علائم خیابان، پلاک خودرو، مبدل های حرارتی، قطعات خودرو، پانل های خودرو، بدنه قایق و بدنه هواپیما.

سخن پایانی

برای مشاوره و اطلاع از قیمت رول آلومینیوم، ورق آلومینیوم و دیگر محصولات ما مثل: ورق آلومینیوم پلی کرافت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: 02133972293    02156715210 

سوالات متداول

مزایا رول آلومینیوم چیست؟

در میان بسیاری از مزایای آلومینیوم، شاید هیچ یک به اندازه نسبت استحکام به وزن آلومینیوم برتر نباشد. بسیاری از آلیاژهای آلومینیوم با استحکام فولاد مطابقت دارند یا حتی از آن فراتر می روند، اما وزن آن تنها یک سوم بیشتر است. این استحکام بی‌نظیر به این معنی است که آلومینیوم می‌تواند بسیار نازک شود و در عین حال یکپارچگی خود را حفظ کند.

فرآیند نورد چگونه کار می کند؟

برای رول کردن صفحه آلومینیومی، به شمش های ورق آلومینیومی از پیش گرم شده با وزن بیش از بیست تن نیاز دارید. یک شمش معمولی برای این فرآیند ممکن است شش فوت عرض، بیست فوت طول و دو فوت ضخامت داشته باشد. فلز تا دمای نورد مناسب گرم می شود و سپس به جلو و عقب می چرخد تا به ضخامت چند اینچ صاف شود. بسته به خواص مورد نظر ورق، دال ممکن است در صورت لزوم نورد سرد یا عملیات حرارتی شود. پس از عملیات حرارتی، ورق نهایی تولید و به اندازه دلخواه خود برش داده می شود.

قیمت رول آلومینیوم چقدر است؟

برای خرید، مشاوره و اطلاع از قیمت رول آلومینیوم با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
رول آلومینیوم
فهرست مطالب

مطالب مرتبط

شماره های تماس

4 پاسخ به “رول آلومینیوم”

  • سلام وقت شما هم بخیر
   بله خرید عمده هم داریم برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.
   شماره‌های تماس: 02133972293
   02156715210

  • سلام وقت شما هم بخیر
   به علت نوسانات در بازار قیمت های روز با هم متفاوت است برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما در آلوم آنلاین تماس بگیرید.
   شماره‌های تماس: 02133972293
   02156715210

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *