تسمه آلومینیوم

تسمه آلومینیوم

تسمه آلومینیوم

تسمه آلومینیوم به زبانی ساده درواقع شمش توپر آلومینیومی می باشد که تحت پرس شکل می گیرد و در ساخت و تولید دستگیره ها و یارق ها مورد استفاده قرار می گیرد.تسمه آلومینیوم از  90الی95 درصد عنصر آلومینیوم و همچنین سایر آلیاژ های آلومینیوم تشکیل می شود.تسمه آلومینیوم به دلیل خاصیت جوش پذیری بالا و استحکام و مقاومت عالی در مقابل خوردگی و زنگ زدگی در زمینه های مختلفی همچون صنعت های پتروشیمی , صنایع ساختمانی و خودروسازی بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

برای آگاهی از قیمت شمش آلومینیوم و یا پروفیل آلومینیوم می توانید با کارشناسان ما با شماره تماس های 02133115500 / 02156715210 در تماس باشید.

تسمه آلومینیوم
تسمه آلومینیوم

تسمه آلومینیومی چیست ؟

تسمه های آلومینیوم آلیاژی بخشی از مجموعه تسمه های فلزی می باشند که ترکیباتی 90 تا 95 درصدی از فلز آلومینیوم و دیگر آلیاژ های آلومینیومی دارند و به دو شکل ساده و سه خط تحت فرآیند پرس تولید می شوند. دلیل استفاده از آلیاژ های مختلف در تولید تسمه های آلومینیومی دستیابی به خواصی همچون خاصیت مکانیکی و الکتریکی مدنظر و همچنین افزایش ویژگی هایی مانند استحکام و مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی و یا رسانایی جریان گرمایی تسمه می باشد.به همین جهت تسمه آلومینیوم به دو دسته کلی آلیاژ های کار پذیر  و آلیاژ های ریختگی تقسیم بندی می شود.

آلیاژ کارپذیر

آلیاژ های کارپذیر آلومینیوم از جمله آلیاژ های پر کاربرد فلز آلومینیوم می باشند که از طریق اعمال نیروی مکانیکی بر روی آن ها در هر دو حالت سرد و گرم قابلیت شکل پذیری دارند. آلیاژ های کارپذیر به شکل شمش و بر اثر فرآیند های نورد و آهنگری و اکستروژن به هر حالت شکل می پذیرند.آلیاژ کارپذیر به دوسته آلیاژ های پیر سختی پذیر و آلیاژ های کار سخت پذیر بر اثر فرآیند حرارتی مخصوصی تحت عنوان رسوب سختی جهت افزایش استحکام آلیاژ , تقسیم بندی می شود.وجود عنصرهای مختلف در ساختار و ترکیب آلیاژ های کار پذیر آن ها را به 8 سری دسته بندی نموده و از این رو آلیاژ های کارپذیر دارای سری های 1000 تا 8000 می باشند که بسته به عناصر آلیاژی به کار رفته در هر کدام از این آلیاژ ها خواص و کاربرد های مختلفی با یکدیگر دارند.

آلیاژ های کارپذیر دارای خواصی همچون مقاومت بالایی در برابر خوردگی , رسانایی الکتریکی و استحکام بالا نسبت به وزن مناسب همچنین کارپذیری و اتصال آسان و از همه مهمتر قابلیت بازیافت و استفاده مجدد , می باشند.

 آلیاژ ریختگی

آلیاژ های ریختگی آلومینیوم طی فرآیند ریخته گری تولید و برای تهیه قطعات در صنایع مختلف از جمله صنایع خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرندوآلیاژ های ریختگی خواص و ویژگی های مختلفی دارد که به همین جهت در مراکز مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.آلیاژ های ریختگی به دلیل تشکیل لایه اکسیدی بر روی سطح خود مقاومت بالایی در مقابل خوردگی و زنگ زدگی دارند همچنین این آلیاژ ها به راحتی قابلیت اتصال از طریق روس هایی همچون جوشکاری , لحیم کاری ,  پیچ کاری و یا پرچ را با سایر نقاط دارند.

آلیاژ های ریختگی دارای سری های 200 , 400, 500, 700 و 800 می باشد که تفاوت هر کدام از سری های آلیاژ ریختگی به دلیل  عنصر آلیاژی به کار رفته در ترکیباتشان می باشد.

تسمه آلومینیوم

گرید تسمه آلومینیوم

تسمه 7075 : آلیاژ های 7075 از مهم ترین آلیاژ های سری 7000 با ویژگی شکل پذیری مناسب می باشند. از آلیاژ های 7075 در ساخت مقاطع مختلفی استفاده می شود.از تسمه های آلومینیوم 7075 در ساخت و تولید دوچرخه و قطعات و بدنه خودرو ها همچنین در صنایع دفاعی و نظامی و یا تولید کشتی ها و قایق ها , تولید وسایل حمل و نقل هوایی استفاده می شود.

تسمه 651T / 6T-7075 : پسوند T6 در نام این آلیاژ ها نشان دهنده عملیات حرارتی پیر سازی مصنوعی بوده و مهم ترین ویژگی این آلیاژ ها استحکام بسیار بالا در برابر سایر آلیاژ های آلومینیومی می باشد.

تسمه 2024 :  آلیاژ های 2024 از جمله مهم ترین آلیاژ های سری 2000 و با خاصیت استحکام بالا و مقاومت به خستگی عالی می باشند.

تسمه 6061 : آلیاژ های 6061 با قابلیت کارپذیری مناسب در مقایسه با سایر آلیاژ ها از مهم ترین آلیاژ های سری 6000 می باشند و با انجام عملیات حرارتی پیرسازی خاصیت آنها افزایش می یابد.

کاربرد تسمه آلومینیوم

تسمه های آلومینیومی به دلیل ترکیباتی که از آلیاژ های مختلف آلومینیومی دارند از ویژگی ها و خواص مختلفی نیز بهره مند هستند به همین جهت در بسیاری از صنایع و کار ها مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال جهت تولید سقف های کاذب و پوشاندن سقف ها و یا طراحی و تولید قطعات خودرو , ساخت مخزن های ضد زنگ از تسمه های آلومینیومی استفاده می شود.

قیمت تسمه آلومینیوم

با توجه به نوسانات  موجود در بازار و همچنین عوامل مختلفی همچون مقدار و میزان سفارش و یا ابعاد مد نظر قیمت تسمه آلومینیوم نیز متغییر می باشد به همین دلیل می توانید جهت اطلاع از قیمت تسمه آلومینیوم و خرید ورق آلومینیوم با کارشناسان ما از طریق شماره تماس های 02133115500 / 02156715210 در تماس باشید.

سوالات متداول

  • تسمه آلومینیومی چیست؟

    پاسخ : تسمه آلومینیوم از فراورده های فلز آلومینیوم با ترکیبات 90 الی 95 درصدی از فلز آلومینیوم می باشد که این فراورده ها به شکل ورق مسطح از جنس آلومینیوم می باشند.

    انواع تسمه های آلومینیومی کدام اند؟

    پاسخ : تسمه های آلومینیومی در دو شکل فابریک و یا برش خورده از ورق های آلومینیوم تولید می شوند.

3.2/5 - (4 امتیاز)
تسمه آلومینیوم
فهرست مطالب

مطالب مرتبط

شماره های تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *